Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Piła

PostWysłany: Sob 8:46, 07 Paź 2006 Temat postu: Bogatynia Cup

Za nami pierwszy dzien turnieju Bogatynia Cup. Wczoraj rozegrano dwa spotkania:
Gwardia Wroclaw pokonala Tulice Tulamasz Tule 3-0, a Centrostal Focus Park Bydgoszcz zwyciezyl Nafte Gaz Pila 3-1.

W pierwszym secie remis 5:5 oddawał wyrównaną grę obu zespołów, później przyspieszyły wicemistrzynie Polski i w efekcie wygrały tą partię wysoko, bo 25:17. Znakomita gra Bednarek czy Strządały przyniosły zamierzony efekt trenerowi Jerzemu Matlakowi.
W kolejnych odsłonach lepsze jednak były siatkarki Piotra Makowskiego, kóre potrafiły wykorzystać swe atuty, w kontrach nie myliła się Karolina Ciaszkiewicz, a w ataku Alicja Szajek skutecznie zastąpiła Ewę Kowalkowską. Drugą partię bydgoszczanki wygrały 25:19. W trzecim secie wciąż na polu gry dominowały zawodniczki z Kujawsko-Pomorskiego, choć pilanki postawiły wysokie wymagania w tej partii i do końcówki seta starały się przechylić zwycięstwo na swą stronę. Dobrze w zespole z Bydgoszczy grała, powracająca po przeriwe w grze, Dominika Leśniewicz a po drugiej stronie siatki nieźle się prezentowała nowa libero Nafty, Marta Kuehn. Ostatecznie 3. set wygrał Centrostal 25:22. W czwartej odsłonie rezultat 25:18 świadczył o sporej już przewadze Bydgoszczy, a "nowy" zespół z Piły musi jeszcze wiele godzin spędzić ze sobą na boisku, aby trener Jerzy Matlak nie musiał krążyć jak tygrys w klatce na widok gry swych podopiecznych.

- Cieszy na pewno zwycięstwo, od drugiego seta zaczęliśmy grać znacznie lepiej. Do ligi jest jeszcze bardzo daleko i każdy swą grę będzie chciał jeszcze poprawić. Przed nami jeszce wiele pracy, aby wszystko funkcjonowała tak jak chcemy. Agnieszka Śrutowska cały czas zgrywa się z zespołem i na tym turnieju będzie ku temu wiele okazji. - powiedział Piotr Makowski trener Centrostalu.

- Dziewczyny jeszcze "jechały" w tym meczu, jesteśmy po kilkugodzinnej podróży. W pierwszym secie jeszcze jako tako, potem już gra nam się nie układała. W moim zespole wciąż ubytki, na poukładanie gry trzeba będzie jeszcze poczekać - powiedział Jerzy Matlak trener Nafty.

zrodlo : siatka.org

Dzis Nafciarki rozegraja dwa spotkania - o 10 z Gwardia Wroclaw a o 17 z Zareczje Odincowo.

Daniel

Posty: 411

Skąd: Piła

PostWysłany: Sob 12:37, 07 Paź 2006 Temat postu:

Dzis Nafta przegrala z Gwardia Wroclaw 0-3. No comment.

PostWysłany: Sob 12:54, 07 Paź 2006 Temat postu:

Kochani spokojnie okres przygotowawczy dla klubu który gra bez czterech siatkarek z zeszłego sezonu musi byc dłuższy niż naprzykład w Pałacu który gramniej więcej w tym samym składzie. Co do Gwardii no to trudno, Puchar i Liga są najważniejsze.

PostWysłany: Sob 14:34, 07 Paź 2006 Temat postu:

Gwardia gra w niemal takim samym składzie i jest naprawde dobrze zgrana i swietnie ise czuje na boisku,a nasza Nafta dopiero się doszlifowuje...Będzie dobrze to zwykły towarzyski turniej więc nie ma co narzekać oby tylko w Lidze i Pucharach poszło dobrze...
Daniel

Posty: 411

Skąd: Piła

PostWysłany: Sob 18:35, 07 Paź 2006 Temat postu:

W drugim swoim dzisiejszym spotkaniu Nafta pokonala Zareczje Odincowo 3-0. Obie druzyny spotkaja sie prawdopodobnie jeszcze raz jutro w meczu o 3 miejsce turnieju.

Arti
Debiutant
Debiutant

Posty: 379

Skąd: Wałcz

PostWysłany: Sob 19:01, 07 Paź 2006 Temat postu:

gdzies czytalem ze miala byc transmisja z meczy o 3 i o 1 miejsce na regionalnej ale jakos w programie nic nie ma szkoda, obejrzalo bys sie Nafciareczki